Papučový den – 6.10.2021

6. října 2021 je papučový den. Má upozornit na potřebu a existenci domácích hospiců v České republice. Aktivně se do něj zapojí i domácí hospic Athelas v Písku.

Při této příležitosti uveřejňujeme krátký rozhovor s naší dlouholetou píseckou kolegyní, paní Markétou Petrovou, která ve svém volném čase pomáhá v hospici jako dobrovolník.

 

Na facebookovém profilu domácího hospice Athelas jsem si před pár měsíci všimla, že jste darovala celou částku ze svého zaměstnaneckého benefitního programu Cafeterie na nákup zdravotnických potřeb právě pro domácí hospic Athelas. Klobouk dolů! Co Vás k tomu vedlo?

Na nákup zdravotnických potřeb pro pacienty domácího hospice Athelas jsem použila kafeterii v minulých letech.

Letos mne ale inspirovala média, všude se říkalo a psalo „Děkujeme zdravotníkům v první linii…“ Hospic je ale také v první linii, tak jsem se  rozhodla celou svou Cafeterii věnovat sestřičkám a všem zaměstnancům hospice na nákup kosmetických přípravků. Oni žádné bonusy nemají, tak jsem jim chtěla udělat radost.

 

Jste v domácím hospici Athelas ještě nějak činná?

Pracuji pro hospic jako dobrovolník. Pomáhám se vším, co je třeba, domlouvám zboží do charitativního stánku, chodím pomáhat na benefiční akce. Prostě cokoliv je třeba a co mě napadne, že by mohlo pomoct.

 

Co je to vlastně domácí hospic?

Domácí hospic Athelas je organizace, která umožňuje nevyléčitelně nemocným lidem zůstat doma v závěru života. Lékaři, zdravotní sestry, psycholog a duchovní se starají o nemocného a o celou rodinu tak, aby i v takové těžké situaci mohli prožít ten omezený čas spolu, doma. A ještě dlouho poté, co pacient zemře, má rodina v hospici otevřené dveře, pomoc a podporu. Nejsou na to sami. Vím to z vlastní zkušenosti.

 

Jak mohou lidé hospic podpořit?

Přála bych si, aby měl hospic tady v Písku podporu i těch, kdo jeho služby naštěstí nepotřebují.

Tak třeba zrovna na Papučový den můžete přijít v 16:00 na Kamenný most v Písku přispět papučemi do dlouhého řetězu či si něco koupit z charitativního stánečku. Večer je pak v Divadle Pod čarou  benefiční koncert Beellee beat z Deellee v papučích.

No a jinak…samozřejmě finančně. I 50 Kč měsíčně místo jednoho kafe je pro hospic obrovsky cenná částka peněz.

Podpořit hospic Athelas můžete jednorázovým nebo měsíčním darem zde:

https://www.darujme.cz/projekt/1205095

nebo založením trvalého či jednorázového příkazu na účet: 8491450001/5500

Garantuji, že v hospici využijí peníze poctivě – na nákup léků pro pacienty, na benzin na cestu za nimi a na péči o ně.

 

Děkujeme za rozhovor, ať se Vám daří.

Sdílejte na sociálních sítích
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin